Gyerekeknek szóló regény készült az 56-os forradalomról
A magyar származású újságíró a 8-12 éves korosztálynak is be akarja mutatni, mi is történt 1956 októberében.
A magyar származású újságíró a 8-12 éves korosztálynak is be akarja mutatni, mi is történt 1956 októberében.
Zászlót lyukasztottak, szobrot döntöttek és elfoglalták a Magyar Rádió épületét: így tüntettek a diákok 1956. november 23-án.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapja alkalmából hoztunk nektek egy tesztet. Az a feladatotok, hogy időrendi sorrendbe állítsátok október 23. eseményeit.
Két nap után megszólalt a külügy az orosz állami tankönyvekkel kapcsolatban, amely elferdítette az 1956-os forradalom történéseit.
Fényfestés a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem épületén az 1956-os forradalom 61. évfordulóján. Ez a nap képe.
Korhű fegyverek és vérző sebek teszik élethűvé a látványt.
Egy békési iskola diákjai a forrdalom megemlékezésének csúcspontjaként az egykori hősök szerepébe bújtak.
Az egyetemisták az egész magyar társadalmat érintő kérdéseket meg tudták fogalmazni 1956-ban - mondta az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Történeti Intézetének igazgatója.
Bár jó a rendelkezésre álló tananyag és a tankönyvek is körültekintően mutatják be a forradalom eseményeit, de a rendelekezésre álló idő kevés, hogy érdemben magukévá tegyék az anyagot a diákok.
A közemlékezet szerint a budapesti egyetemisták mozgalma indította meg 1956 októberében a kommunista hatalom és a szovjetek elleni forradalmat, ám a figyelem évről évre Szegedre is kiterjed, ahol már október 16-án megindult az egyetemisták mozgalma 60 évvel ezelőtt.
Bár rengeteget változott az 1956-os forradalom óta Budapest, a legismertebb utcák és terek azért felismerhetők. Te vajon tudod, hol készültek ezek a közel hat évtizedes fotók? Akkor indulhat a teszt!
Rendhagyó történelemóra keretében emlékeztek az 1956-os szabadságharcra középiskolás diákok a Rákoskeresztúri Újköztemetőben a Nemzeti Örökség Intézetének szervezésében csütörtökön.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.